Kaş trendleri değişiyor, ama şimdilerde emin olabileceğimiz tek şey gür kaş modasının yakında zamanda bir yere gitmediğidir. Kalın ve iyi şekillendirilmiş kaşlar yüzün sadece iyi görünmesini değil, aynı zamanda daha genç ve daha enerjik görünmesini sağlar. Kaş alanında biraz yardıma ihtiyacınız varsa, o zaman bir bakıma başvurabilirsiniz. Biz de yüzünüzü dönüştürecek daha dolgun görünümlü kaşlarla ilgili ipuçlarını bir araya getirdik.
Kalemler ve pudralar, özellikle de kaşlarınız çok fazla inceldiyse ve yeniden uzatmak için zaman yoksa boşlukları kapatmak için harikalar yaratır. Kaşlarınızın temiz ve kuru olduğundan emin olun, ardından istediğiniz kaş şeklini hafifçe çizdikten sonra kaş kıllarını yukarı doğru fırçalayın ve kaş renginize en yakın olan bir kaş kalemi ile boşlukları dikkatlice doldurun. Sonrasında, daha fazla belirginleştirmek için kaş pudrasını açılı bir göz fırçası ile kullanın. İç köşeleri ve kuyrukları aşırı doldurmamaya dikkat edin, bu da kaşların sahte görünmesine yol açar. Son olarak, kılları yerinde sabitlemek için bir kaş jeli kullanın. İşte bu kadar! Bir çırpıda dolgun kaşlar.
Kaş kıllarınızı sürekli ve bilinçli olarak koparmazsanız, doğal olarak daha kalın ve dolgun hale gelirler. Ayrıca, B vitaminleri, özellikle B-1, B-2 ve biyotin gibi bazı vitamin ve mineraller kılların büyümesine yardımcı olur. B vitaminine ek olarak, kanda yeterli miktarda demir bulunması kıl köklerinin yeterli oksijen almasını ve böylece kılların daha hızlı ve daha güçlü hale gelmesine yardımcı olur. Bu yüzden aşırı cımbız kullanmamanın yanı sıra, diyetinize besleyici yiyecekler eklemek de sonucu iyileştirebilirsiniz.
Kaş bölgesine hint yağı, zeytinyağı ve hatta Vaseline yardımı ile masaj yapmak, buradaki kan akışını hızlandırır ve sonuç olarak kılların büyümesine de yardımcı olur.

Siyah bir noktayı saklamaktan, kızarıklıklara gizlemekten, yüzünüzde doğru özelliği vurgulamaya kadar, makyaj yaparak bazen görünümünüzü dönüştürebilirsiniz. Makyajda kullandığınız ürünlerden bağımsız olarak, burada her kadının ustalaşması gereken bazı makyaj numaraları vardır.
Güzel bir kanvas olmadan güzel bir tabloya sahip olamazsınız, bu yüzden cildi makyaj için hazırlamak amacıyla nemli hale getirin. Ayrıca, ince çizgilere yatkın en hassas alan olduğundan göz altı bölgesini ihmal etmeyin. İyi bir fondöten ile, asla keksi veya pudramsı bir görüntüye sahip olmazsınız.
Göz makyajında, güzel kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, topaksız ve daha iyi uygulama sağlayacak taze bir görünüme ihtiyacınız vardır. Maskara uygularken, fırçayı kökten kirpiklerinizin ucuna doğru hareket ettirin. Aynı anda dışa ve yukarı doğru uygulayın.
Cesur, kırmızı ruj her kadının makyaj çantasındaki zorunluluktur. Cilt tonunuzu tamamlayan bir kırmızı renk tonu seçtiğinizden emin olun. Turuncumsu tabanı olan kırmızılar genellikle koyu tenli kişilerde harika görünürken, mavimsi alt tonlu kırmızılar, açık ten rengi olanlarda daha iyi görünür. Dudaklarınızın köşelerine uygun tonlarda kapatıcı uygulayın, çünkü bu işlem dudaklarınızı belirginleştirmeye yardımcı olur ve aynı zamanda rengi hareket etmekten alıkoyacak bir engel oluşturur.
T-bölgesi gibi en parlak bölge olan alanlara her zaman toz uygulayın, sonra diğer yerlere çok hafif bir pudra geçin. Bronzlaştırıcıyı ise, cilt tonunuzu eşitlemek amacıyla teninize, yüzünüze ve göğsünüze uygulabilirsiniz. Tüm makyaj ürünlerini uyguladıktan sonra bir adım geriden bakarak, her şeyin aynı renk olduğundan emin olmayı ihmal etmeyin.

Sadece bir makyaj ürünü seçmeniz gerekiyorsa, hangi ürünü tercih edersiniz? Kimi eyeliner kimi kaş kalemi diyebilir. Ama bazı kızların tercihi allık olacaktır. Elmacık kemiklerimize rüya gibi bir pembe renk tonu uyguladığımızda özgüvenimizin arttığı bir gerçektir. Tabi, diğer tüm makyajlarda olduğu gibi, cildiniz için en iyi allık tonunu seçmek bir sanattır. Burada sizin için bir rehber hazırladık.
Açık Ten için
Açık tenli olanlar için yumuşak pembe, şeftali veya hafif mercan allık porselen cildinizi iyileştirebilir. Işık uygulaması anahtardır. Çok fazla ürün uygulamayın çünkü sert bir bitiş yaratacaktır. Daha doğal bir makyaj için kremsi bir allık dokusu önerilmektedir.
Orta Cilt için
Pembe ve şeftali aynı zamanda orta cilt tonu için de en iyi seçimlerdir. Eğer daha da esmer iseniz, erik gibi daha soğuk tonlardan kaçının. Allığınızı doğru noktalara uygulayabiliyorsanız, zengin pembe bir allık size dramatik bir görünüm sunabilir. Doğru noktalar nereler? Aynaya bakın ve gülümseyin, elmacık kemiklerinin doğal olarak nerede öne çıktığını görebilirsiniz, yarım ay alanı ve hatta mükemmel bir bitiş için göz alanının köşesine kadar allık uygulayın.
Koyu Cilt İçin
Koyu bir teniniz varsa, kırmızı, turuncu ve kahverengi seçenekleri sizin için uygun olacaktır. Bu renkler, aydınlık bir görünüm sağlayabilir. Doğru allık seçtikten sonra, doğru bir şekilde uygulamak zorundasınız. Elmacık kemiklerine dairesel pozisyonda ve daha sonra kulakların üst kısımlarına doğru dışarıya doğru uygulayın.